14-27.09.17 - Zlot Kieleckiej Chorągwi ZHP. Justyna Molęda jest komendantką gniazda wędrowników. Nasza 20-osobowa ekipa jest obsługą gniazda i robi program: ściankę wspinaczkową, warsztaty zrób to sam i łasuchów oraz zajęcia z gier. A wieczorami prowadzimy kawiarenkę dla wszystkich uczestników. Wraz z nami działa czwórka wędrowncizek z Włoszczowy.

9.09.17 - Decyzją Kapituły Odznaki Chorągwianej „Jodła” z dnia 05.09.2017 roku przyznano naszej drużynie brązową Odznakę Chorągwianą „Jodła”. koordynatorem tego projektu była Kasia Mroczek.

12-24.08.17 - Podczas Obozu w Międzywodziu oboźną jest Olga Klarczyńska, a przybocznymi Kasia Mikołajczyk (na I turnusie) oraz Kasia Mroczek i Angelika Łuczyk. W kadrze kursu przybocznych jest Asia Misiak a uczestnikami kursu Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat.

29.06-8.07.17 - Gościmy w Miechowie grupę 29 skautów z Belgii, której przewodzi Lora Schyns. Przez 10 dni organizujemy ich pobyt zapewniając miedzy innymi wspinaczkę skałkową, turniej paintballowy, strzelnicę, zwiedzanie bazyliki i muzeum. Odbywają się też dwa wspólne ogniska. Koordynatorem akcji jest phm. Kinga Pasternak.

23.06.17 - W Broninie koło Buska Zdroju organizujemy na pikniku dla pracowników przedsiębiorstwa strzelnicę paintballową oraz zawody w darta. Ekipa to Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Angelika Kopeć.

18.06.17 - Karolina Wiatr i Angelika Kopeć pomagają w organizacji pikniku rodzinnego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Miechowie pozyskując fundusze na działalność tej instytucji.

17.06.17 - Na festynie przy szkole w Wierzchowisku pomagamy przy obsłudze a sami wystawiamy pneumatyczną ściankę wspinaczkową która obsługujemy oraz strzelnicę paintballową.

8.06.17 - Nasza drużyna na Powiatowym Festiwalu Piosenki Miechów 2017 zajęła pierwsze miejsce! Najwyższe miejsca mają także Malwina Basa i duet Joanna Misiak i Wiktoria Bugaj.

4.06.17 - Karolina Wiatr i Monika Uchto pomagają w organizacji pikniku rodzinnego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Miechowie pozyskując fundusze na działalność tej instytucji.

1-4.06.17 Rajd Świętokrzyski - tym razem na 4 trasie. Ekipa liczy 10 osób patrolową jest Kasia Mroczek a opiekunem pwd. Izabella Chyży. Zdobywamy 3 miejsce na trasie "Kubusiowej".

28.05.17 Festyn w Żytnie. Nasza drużyna znowu uczestniczy jako wolontariusze w tej imprezie. Oprócz naszych stałych elementów dodatkowo pomagamy w obsłudze pneumatycznej ścianki wspinaczkowej.

6.05.17 Na uroczystościach Reymontowskich w Kobielach Wielkich woj. Łódzkie prowadzimy stoisko z watą cukrową.

29.04.17 Podczas pielgrzymki do miechowskiej bazyliki pełniliśmy służbę porządkową i informacyjną. Akcję koordynowała Monika Uchto. Zdobywaliśmy też w ten sposób odznakę Harcerza Grobu Bożego. Wraz z nami służbę pełnili harcerze z HGR Busko-Zdrój.

28.04.17 Pożegnaliśmy członków drużyny, którzy właśnie w tym dniu stali się abiturientami naszego liceum. W tym roku były to: Iza Chyży, Kasia Mikołajczyk, Olga Klarczyńska, Gabrysia Krupa, Kamila Polanko, Kasia Caban i Karolina Hałat. Na pamiątkę wszystkie otrzymały poduszki ze zdjęciami.

11.04.17 Zadbaliśmy o oprawę drogi krzyżowej odbywanej ulicami miasta w czasie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży. Koordynatorem była Kasia Mikołajczyk a udział wzięło 12 osób.

25.04.17 Podczas dnia otwartego liceum gościliśmy gimnazjalistów, którzy poznawali naszą szkołę. Ekipy harcerskie koordynowane przez Kasię Mroczek odpowiadały za oprowadzenie podzielonych na grupy gości po salach przygotowanych na ich przyjęcie.

23.04.17 Jak od wielu lat patrol z naszej drużyny brał udział w uroczystościach święta miłosierdzia w Łagiewnikach. Szefowała mu Justyna Ząbek wraz z Łukaszem Waligórą i Izabellą Chyży. Pełniliśmy tam służbę informacyjną i porządkową.

7-9.04.17 Przeprowadziliśmy dla 17 uczestników trwający 16 godzin kurs pierwszej pomocy. Szefem kursu był phm. Szymon Wójcik a w prowadzeniu pomagało mu 4 członków Harcerskiej Grupy Ratowniczej Busko-Zdrój. Podczas kursu przyrzecznie złożyły Karolina Wawszczyk i Milena Filus, naramiennik wędrowniczy otrzymał ćwik Robert Lewiński z Buska Zdroju, a druhna Gabriela Pustuł złożyła zobowiązanie instruktorskie.