22.06-3.07.19 Obóz w Międzywodziu. Drużynowymi są Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat. Przybocznym kursu ZiP Dominik Grządziel. Absolwentką kursu została Zuzia Wrzesień. Przyboczną drużyny obozowej złożonej z młodych muzyków orkiestry dętej jest Agnieszka Piekarska. Projekt Kreator Przedsiębiorczości prowadzi Adam Kania wraz z Joanną Misiak i Angeliką Łuczyk.

11.06.19 Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Harcrskiej organizowany przez Komendę Hufca ZHP w Miechowie. Zdobywamy pierwsze miejsce w kategori wędrowniczej jako zespół i Monika Glaba jako solistka.

1.06.19 KSI hufca - Agnieszka Piekarska i Kasia Piestrzyńska otwierają próby przewodnikowskie. Jednocześnie organizują na biwaku hufca dystrybucję waty cukrowej. Odbywa się też spotkanie kadry obozu harcerskiego w Międzywodziu, w której skład wejdzie aż siedmiu członków naszej drużyny.

14-21.05.19 Wyprawa Monte Cassino w 75. rocznicę bitwy - 7 dni przygody wspólnie z wędrownikami z naszej chorągwi a na samych uroczystościach z harcerzami z całej Polski. Wielkie wzruszenia, wspaniała lekcja historii, hołd złożony bohaterom. Dodatkowo wspaniały rajd Honker i zwiedzanie Ravenny i Rzymu

12.05.19 Bieg Niepodległości połączony z festynem podczas którego zbierane były środki na miechowskie hospicjum Przygotowaliśmy tu słodkie podziękowanie dla wszystkich uczestników a także rozstawiliśmy ściankę wspinaczkową i zamek pneumatyczny dla dzieci.

2.05.19 W święto flagi nasza drużyna bierze udział w wydarzeniu "Flaga w Akcji" - rozdajemy ulotki doczytacie świta flagi państwowej i przesyłamy zdjęcie naszej drużyny z flagą autorstwa Agnieszki Piekarskiej. Zdjęcie zajmuje 4 miejsce w konkursie i w nagrodę otrzymujemy bon wartości 500 zł do realizacji w składnicy harcerskiej.

28.04.19 Akcja Łagiewniki - Angelika Kopeć, Ola Włodarczyk, Agnieszka Piekarska, Wicia Dyduch, Filip Mikołajczyk, Dominik Grządziel, Kamil Adamczykm.Adama Kani pod przewodnictwem pwd. Angeliki Łuczyk i gościnnym wsparciem hm. Adma Kania pełnią służbę informacujno porządkową podczas święta miłosierdzia bożego w Łagiewnikach.

13.04.19 Adam Kania prowadzi zajęcia na temat podstaw wychowawczych oraz historii i tożsamości harcerskiej na kursie przewodnikowskim "Odyseja" organizowanym przez Zespół Kształcenia Hufca Starachowice.

12.04.19 Kolejna akcja sprzątania na cmentarzu żydowskim. Tym razem spryskujemy chwasty, karczujemy stare i chore tuje i nasadzamy nowe krzewy w miejsce wyciętych. Dodatkowo czyścimy i zabezpieczamy pomniki.

18.03.19 Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 z prezentacją na temat Bitwy o Monte Cassino i uczestnikami tej bitwy związanymi z Ziemią Miechowską - Mieczysławem Pajda i Władysławem Wierzbickim.

17.03.19 Pomoc w organizacji festynu dobroczynnego na rzecz Krzysztofa Jamrożego chorego na nowotwór. Do akcji organizowanej w Miechowskim Domu Kultury dołączyły się Ola i Karolina Szaleniec produkując watę cukrową i przeznaczając zebrane pieniądze na pomoc dla Krzysztofa.

15-17.03.19 Kurs Przewodnikowski "Róża Wiatrów - Druga Fala". Ostatecznie kurs ukończyło 18 uczestników. Zajęcia na kursie prowadzili: phm. Szymon Wójcik, pwd. Paweł Olszowy, phm. Kamila Chyży, pwd. Kasia Mikołajczyk, phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania. Oboźną była pwd. Angelika Łuczyk. Podczas kursu swoje zobowiązanie instruktorskie złożyła druhna Kasia Mroczek.

12.03.19 Porządki na cmentarzu żydowskim - 20 osób z naszej drużyny porządkowało przez 5 godzin teren bardzo zaniedbanego cmentarza żydowskiego na osiedlu Żeromskiego w Miechowie. Efekt pracy to kontener śmieci i chwastów oraz wspaniały widok na oczyszczone i odsłonięte z krzewów pomniki cmentarne.

11.03.19 Organizujemy w naszym liceum akcję honorowego krwiodawca zapraszając ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Sami też bierzemy w niej udział. Trzech członków drużyny oddaje krew w tym dniu.

1-3.03.19 Kurs Przewodnikowski "Róża Wiatrów - Druga Fala". Pierwsze spotkanie odbyło się w Żytnie. Uczestników zgłosiło się 18 a prowdzący zajęcia to pwd. Iza chyży, pwd. Asia Misiak, pwd. Gabrysia Pustuł, phm. Daniel Krogulec, phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania.

1.03.19 Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 1 marca 2019r. zmarł tragicznie nasz kolega z drużyny Piotr Rozworski. Wyrażamy współczucie rodzinie i bliskim Piotrka. Sami także odczuwamy wielki żal po starcie naszego Druha, który w swoim krótkim życiu, jako harcerz i wędrownik, zmieniał ten świat na lepszy....
Pogrzeb śp. Piotra Rozworskiego odbył się w środę 6 marca o godzinie 13:30 w kościele NMP w Przybysławicach k. Kozłowa

22.02.19 Członkowie drużyny spotkali się na wspólnej uroczystej kilkugodzinnej zbiórce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przy dzwiękach gitar w harcerskim kręgu były nie tylko wsponienie minionych chwil ale także snucie planów i wyzwań na kolejne miesiące.

9-10.02.19 – odbył się w Miechowie trwający 16 godzin kurs pierwszej pomocy. Prowadzili go zawodowi ratownicy medyczni z HGR Busko-Zdrój - Szymon Wójcik - szef szkolenia, Paweł Olszowy i Paweł Madejski. Po egzaminie kurs ukończyło 11 uczestników w tym członkowie naszej drużyny: Agnieszka P, Kasia P, Ola W, Ola S, Monika G, Tomek F,Dominik G, Kamil A. Odbyło się też zobowiązanie instruktorskie pwd. Joanny Misiak oraz rozdanie brązowych i srebrnych "Jodeł" zdobytych przez członków DW "3DSH" pod przewodnictwem pwd. Angeliki Łuczyk.

4,5,6.02.19 – Julia Michalska, Tomasz Florek, Dominik Grządziel, Aleksandra Włodarczyk, Agnieszka Piekarska, Aleksandra Szaleniec i Kamil Adamczyk brali udział w promocji szkołu w miechowskim gimnazjum.

13.01.19 – Kwestujemy na WOŚP - nasi wolontariusze zbierają łącznie ponad 10 tys. złotych czyli ponad 0,3 całej sumy zebranej i wylicytowanej w Miechowskim sztabie. Kwestę prowadzimy nie tylko w Miechowie, ale także w Racławicach, Kozłowie, Książu Wielkim, Antolce, Pstroszycach i Gołczy.

9.01.19 – Spotkanie kolędowe w Domu Pomocy Społecznej. Zorganizowana przez Monikę Glabę ekipa w składzie K.Wawszczyk, K.Adamczyk, Z.Wrzesień, K.Rozworski, D.Grządziel, spotyka się z pensjonariuszami i wspólnie śpiewają kolędy.