7.06.18 - Wspinaczka skałkowa w okolicach Mirowa. Pod opieką Andrzeja S i Adama K. Kinga, Dominika, Karolina i Julka podonosiły swoje umiejętności na prawdziwych skałkach.

31.05-3.06.18 - W 60. jubileuszowym Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim wzięła udział nasza ekipa którą kierowały pwd. Iza Chyży i drużynowa Asia Misiak. Liczący 12 osób patrol „Nibynóżki" po czterodniowej wędrówce, zabawie i rywalizacji zajął pierwsze miejsce na IV "Kubusiowej" trasie rajdu zdobywając Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

19.05.18 - Podczas festynu organizowanego przez Przedszkole Nr 3 Agnieszka, Julia, Ola i Filip pozyskują fundusze dla przedszkolaków prowadząc sprzedaż waty cukrowej

16.05.18 - w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, Julka Michalska i Agnieszka Piekarska czytały legendy dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach

13.05.18 - Obsługa 4 Biegu Konstytucji zaangażowała koło 20 harcerzy, którzy stanowili ekipę przygotowującą atrakcje dla najmłodszych podczas biegu charytatywnego. Mieliśmy wesołe przeciąganie liny, trampolinę, watę cukrową i wiele innych konkurencji dla dzieci.

12.05.18 - Podczas Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich Kamila Chyży zamyka próbę podharcmistrzowską a do grona instruktorów dołączają Kasia Mikołajczyk i Angelika Łuczyk zamykając próby przewodnikowskie.

27.04.18 - Pożegnanie maturzystów. Dla odchodzących ze szkoły naszych druhen członkowie drużyny przygotowali drobne upominki. Były to Worki z logo drużyny ale także koszulki i inne miłe drobiazgi.

24.04.18 - Dzień otwarty LO jak co roku zaangażował naszą drużynę. Zajmowaliśmy się oprowadzeniem grup po naszym budynku aby zgodnie z harmonogramem trafiły na ciekawe pokazy przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

8.04.18 - Służba w Łagiewnikach - ekipa pod kierownictwem Kasi Mikołajczyk i Izabeli Chyży pełni służbę liturgiczną i porządkową podczas święta Miłosierdzia w sanktuarium.

3.04.18 - Wędrówka zorganizowana przez drużynową Joannę Misiak. wędrownicy przemierzali ścieżki lasu Chodówki oraz odwiedzili miejsca związane z historią naszej małej ojczyzny.

27.03.18 - Droga krzyżowa ulicami Miechowa - ekipa z pochodniami koordynowana przez Igę Kisiel stanowi asystę wieczornej drogi krzyżowej ulicami Miechowa

14.01.18 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - jak zwykle nasze ekipy kwestują naterenei Miechowa ale także w Kozłowie, Ksiązu Wielkim i Małym, Siedliskach i Pstroszycach.

27.12.17 - Odbyło się spotkanie opłatkowe przyjaciół, instruktorów i wedrowników z DW "3DSH". Gościlismy m. in. burmistrza Dariusza Marczewskiego zastępce komendanta Hufca hm. Romana Kaczmarka, byłych drużynowych, instruktorów i wędrowników. Przybyli także nasi przyjaciele z Włosczowy i Szczekocin. Przyrzeczenie złożyły Agnieszka Piekarska i Paulina Twardowska.Kilkunastu członków drużyny został otrzymało znak służby pamięci.

22.12.17 - Nasi wędrownicy koordynowani przez Jonnę Misiak dostarczyli ogień komendantce Hufca Miechów jak również przekazali go do wielu instytucji naszego miasta między innymi do Starostwa Powiatowego, Schroniska św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, CKiS. Światło od harcerzy z LO trafiło także do Kozłowa i do parafii w Sieciechowicach

20-22.12.17 - Jako Ambasadorzy Światła roznosimy BŚP do instytucji i urzędów w stolicy. Gościmy w MON, KG Policji, BOR, Senacie, Ministerstwach Cyfryzacji, Energii, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Środowiska. Trafiamy też do powstańca warszawskiego, harcerza druha Jerzego Mieczyńskiego.

14-16.12.17 - Delegacja naszej drużyny w 11. osobowym składzie wraz z ekipą hufcową odbiera w Wiedniu z rąk dwunastoletniego Tobias Flachnera wolontariusza ze wspólnoty "Cichej Nocy" Betlejemskie Światło POkoju jako reprezentacja Polski i ZHP. Szefem wyprawy hufcowej jest phm.Kinga Pasternak. Przy okazji zwiedzamy Wiedeń i jego muzea.