27.12.17 - Odbyło się spotkanie opłatkowe przyjaciół, instruktorów i wedrowników z DW "3DSH". Gościlismy m. in. burmistrza Dariusza Marczewskiego zastępce komendanta Hufca hm. Romana Kaczmarka, byłych drużynowych, instruktorów i wędrowników. Przybyli także nasi przyjaciele z Włosczowy i Szczekocin. Przyrzeczenie złożyły Agnieszka Piekarska i Paulina Twardowska.Kilkunastu członków drużyny został otrzymało znak służby pamięci.

22.12.17 - Nasi wędrownicy koordynowani przez Jonnę Misiak dostarczyli ogień komendantce Hufca Miechów jak również przekazali go do wielu instytucji naszego miasta między innymi do Starostwa Powiatowego, Schroniska św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, CKiS. Światło od harcerzy z LO trafiło także do Kozłowa i do parafii w Sieciechowicach

20-22.12.17 - Jako Ambasadorzy Światła roznosimy BŚP do instytucji i urzędów w stolicy. Gościmy w MON, KG Policji, BOR, Senacie, Ministerstwach Cyfryzacji, Energii, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Środowiska. Trafiamy też do powstańca warszawskiego, harcerza druha Jerzego Mieczyńskiego.

14-16.12.17 - Delegacja naszej drużyny w 11. osobowym składzie wraz z ekipą hufcową odbiera w Wiedniu z rąk dwunastoletniego Tobias Flachnera wolontariusza ze wspólnoty "Cichej Nocy" Betlejemskie Światło POkoju jako reprezentacja Polski i ZHP. Szefem wyprawy hufcowej jest phm.Kinga Pasternak. Przy okazji zwiedzamy Wiedeń i jego muzea.

17.11.17 - Konkurs na Ambasadorów Światła rozstrzygnięty. W ramach zadania konkursowego, drużyny z całej Polski musiały stworzyć świąteczny lampion. Wybrano osiem środowisk, które rozniosą Betlejemskie Światło Pokoju do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie. A wśród Ambasadorów Światła 2017 także nasza drużyna!

11.11.17 - Cała drużyna w pełnym składzie pojawia się na obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Cześć zaangażowana jest w sprawy organizacyjne a reszta stanowi drużynę sztandarową biorącą udział w uroczystości.

5.11.17 - Uczestniczymy jako służby pomocnicze w organizacji V Miechowskiego Biegu Niepodległości. Obstawiamy punkty sprawdzające prawidłowe pokonywanie trasy oraz pomagamy sędziom w pomiarach czasu co stało się najważniejszym zadaniem na skutek awarii zegara głównego.

31.10.17 - Ekipa 25 osób porządkowała mogiły i roznosiła znicze i wiązanki na groby którymi opiekuje się gmina oraz na groby zmarłych harcerzy i instruktorów. Zajęcia na cmentarzu połączone były z grą edukacyjną przygotowaną przez Oliwię Lasak.

20-21.10.17 - Biwak drużyny jako zakończenie akcji naborowej. 14 osób z klas pierwszych spędziło ze starszymi kolegami czas na ciekawych zajęciach. Przyrzecznie złożyli: Ola Włodarczyk, Dominika Maj i Filip Mikołajczyk a naramiennik wędrowniczy otrzymali: Malwina Basa, Paulina Czekaj, Karolina Wawszczyk i Kamil Dowolski. Komendantką biwaku była Kasia Mroczek.

14-27.09.17 - Zlot Kieleckiej Chorągwi ZHP. Justyna Molęda jest komendantką gniazda wędrowników. Nasza 20-osobowa ekipa jest obsługą gniazda i robi program: ściankę wspinaczkową, warsztaty zrób to sam i łasuchów oraz zajęcia z gier. A wieczorami prowadzimy kawiarenkę dla wszystkich uczestników. Wraz z nami działa czwórka wędrowniczek z Włoszczowy.

9.09.17 - Decyzją Kapituły Odznaki Chorągwianej „Jodła” z dnia 05.09.2017 roku przyznano naszej drużynie brązową Odznakę Chorągwianą „Jodła”. koordynatorem tego projektu była Kasia Mroczek.

12-24.08.17 - Podczas Obozu w Międzywodziu oboźną jest Olga Klarczyńska, a przybocznymi Kasia Mikołajczyk (na I turnusie) oraz Kasia Mroczek i Angelika Łuczyk. W kadrze kursu przybocznych jest Asia Misiak a uczestnikami kursu Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat.

29.06-8.07.17 - Gościmy w Miechowie grupę 29 skautów z Belgii, której przewodzi Lora Schyns. Przez 10 dni organizujemy ich pobyt zapewniając miedzy innymi wspinaczkę skałkową, turniej paintballowy, strzelnicę, zwiedzanie bazyliki i muzeum. Odbywają się też dwa wspólne ogniska. Koordynatorem akcji jest phm. Kinga Pasternak.