Aktualności

17-18.03.2023 Odbył się biwak Wędrownicza Ścieżka w którym udział wzięło ponad 30 osób. Komendantem był hm. Adam Kania opiekunami phm. Edyta Midro i pwd. Joanna Misiak, oboźnym Maciek Kmera a kwatermistrzem Ania Mikołajczyk. Udział wzięło w nim ponad 30 osób. W programie było miedzy innymi: tworzenie próby wędrowniczej, zajęcia z tańców integracyjnych, gry planszowe, musztra, nauka piosenek harcerskich oraz gra budynkowa z udziałem piratów. Odbyło się także przyrzeczenie harcerskie Kingi i Laury oraz Zobowiązanie Instruktorskie Kamila Dowolskiego.


25.02.2023 Delegacja drużyny gościła na biwaku hufca w Seceminie. Podczas odbywającej się tam Komisji Stopni Instruktorskich druh Kamil Dowolski zamknął swoją próbę przewodnikowską - gratulujemy. Na tym samy posiedzeniu druh Maciek Kmera złożył wniosek i po pozytywnej opinii KSI otworzył swoją próbę na stopień przewodnika.


17.02.2023 W 160. rocznicę Bitwy Miechowskiej wzięliśmy udział w jej uroczystych obchodach, składając wiązankę pod pomnikiem z Orłem oraz uczestnicząc w prezentacji dotyczącej składu społecznego uczestników Powstania Styczniowego. W tym dniu odbyło się także przyrzecznie harcerskie Zuzi Pyci i Oliwii Skóry oraz przekazanie drużyny. Funkcję drużynowej oddała pwd. Agnieszka Piekarska a nowym drużynowym został Maciek Kmera. Na zakończenie miało miejsce uroczyste odsłonięcie nowych tablic ze zdjęciami z naszej działalności oraz portretami Andrzeja Małkowskiego i Roberta Baden Powella autorstwa Julki Turek.


01.2023 Podczas ferii odbyły się dwie czterogodzinne zbiórki przygotowane przez opiekuna drużyny oraz nową Radę Drużyny w składzie: Maciek Kmera, Zosia Pałyga, Ania Mikołajczyk, Oliwia Darska i Gabrysia Paschek. Zajęcia podzielone były na bloki – wiedza o prawie i przyrzeczeniu harcerskim, obrzędy gry i zabawy w ogniskowym kręgu, praca w systemie małych grup oraz zdobnictwo kosturów. Łącznie udział wzięło 26 osób. Była też służba związana ze stworzeniem 4 kolejnych planszy przedstawiających historię najnowszą naszej drużyny.


29.01.2023 Podczas kwesty WOŚP zebraliśmy jako harcerze 29 889,28 zł, co stanowi 48% kwoty zebranej przez cały Miechowski Sztab WOŚP. Kwestowaliśmy nie tylko w Miechowie ale także w Książu Wielkim, Antolce, Kozłowie, Przesławicach i Racławicach. Łącznie 25 osób z naszej drużyny pomagało w zbieraniu funduszy na walkę z sepsą.


23.12.2022 Coroczna wieczornica wigilijna wróciła do Drużyny Wędrowniczej "3DSH". Znów mogliśmy się cieszyć przedświąteczną atmosferą która była wokół nas. Było kolędowo, opłatkowo i kulinarnie. Program artystyczny na chór, fortepian i skrzypce przygotowała Ania i Maciek wraz z zespołem. Za przygotowania kulinarne odpowiadały Natalia i Klaudia a w wystroju pomogły druhna Edyta i Ola oraz harcerze i uczniowie LO. Jak widać ciaglę drużyna łaczy pokolenia i zachęca do wspólnego harcowania młodszych i starszych. Ale najważniejsze było wspólne spotkanie w gronie druhen i druhów, które niesie nadzieję na kolejne dobre lata dla naszej harcerskiej wspólnoty.


17-21.12.2022 Od soboty 17 grudnia roznosimy Betlejemskie Światło Pokoju. Zaangażowało się w ten piękny zwyczaj pięćdziesięciu harcerzy z naszej drużyny. Światło Pokoju zapalone od ognia płonącego w bazylice w Betlejem od wędrowników z "3DSH" trafiło miedzy innymi do Starosty Miechowskiego i Dyrekcji i Grona Pedagogicznego LO, Zakładu Energetycznego i Zakładu Wodociągów, Komendy Policji i Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej nr 1 i Przedszkola nr 3, Domu Kombatanta i GOPSu, Domu Dziecka i Schroniska Sw .Brata Alberta, Domu Kultury i pływalni CKiS,Firmy Fiber Net-Bis i GOKu w Kozłowie oraz jeszcze do wielu instytucji i osób w naszej miejscowości i okolicach. A wszystkim, do których nie zdołaliśmy dotrzeć składamy w tym miejscu życzenia spokojnych, radosnych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia.